Podstawowy błąd użytkownika

pilot Podstawowym błędem użytkownika nowego sprzętu

jest przekonanie, iż nowy sprzęt będzie nam służył długo i bezawaryjnie przez wiele lat. Zazwyczaj sprzęt jest złośliwy i uszkadza się tuż po okresie gwarancji, a jeśli nawet uszkodzi się podczas jej trwania, to może się okazać, że powstała usterka nie podlega naprawie gwarancyjnej z winy użytkownika. Gdyby jednak  użytkownik nowego urządzenia przestrzegał paru prostych reguł od samego początku, to odwiedzin w serwisie można by niekiedy uniknąć, a czas użytkowania znacznie przedłużyć.

Takim przykładem jest pospolity pilot, rzecz na którą nikt z nas się zwraca uwagi, a on właśnie  dość często ulega awarii.  Można oczywiście kupić nowy, to jednak warto pokusić się, aby w prosty sposób przedłużyć znacznie czas używania "starego" pilota.

Co możemy zrobić

- po pierwsze zawsze kupować  baterie alkaliczne

- po drugie bezwzględnie raz w roku  wymienić je na nowe ( pomimo tego że "działają" )

- po trzecie umieścić pilota w woreczku foliowym - chroni go to bowiem przed zalaniem, kurzem, i co bardzo ważne przed szkodliwym działaniem potu ludzkiego.

Czy takie czynności mają wpływ na trwałość pilota? Zapewniam,że w 100% tak - sam tak robię i zauważyłem, iż  pilot zazwyczaj przeżywa sprzęt, którym sterował, nawet jeśli jest to ponad 10 lat. Poczynione zabiegi nie przeszkadzają w poprawnym użytkowaniu pilota, ale jest jeden warunek - musimy to zrobić na samym początku zaraz po zakupie.

-WIT-