Wymiana filtra powietrza w skodzie RAPID 1,2 MPI

Samodzielna wymiana filtra powietrza w skodzie RAPID 1,2 MPI.

Do wymiany wybrałem filtr firmy MAN C2295/2

 

1 - Filtr powietrza umieszczony jest w komorze silnikowej, dlatego naprawę rozpoczynamy od podniesienia maski silnika, wymianę wykonujemy na wyłączonym silniku !. Na zdjęciu widok obudowy filtra powietrza w komorze silnika. Uwaga - po lewej stronie obudowy widać przewód który postanowiłem pozostawić i nie demontować go podczas wymiany filtra powietrza.

2 - Aby zdemontować obudowę musimy posłużyć się śrubokrętem krzyżakowym, przy pomocy którego odkręcimy cztery wkręty - na zdjęciach widać miejsca w których znajdują się wkręty które odkręcamy do momentu zaniku oporu - śruby nie wykręcamy do końca ! , mają pozostać w obudowie.

 

3 - Po poluzowaniu czterech śrub, delikatnie unosimy obudowę w kierunku pokazanym na zdjęciu, tak aby nie uszkodzić plastikowego węza który pozostał zamontowany w obudowie. Na zdjęciu widać również pozostawione śruby w obudowie.

4 - Wnętrze obudowy po wyjęciu filtra powietrza.

5 - Na zdjęciu widok nowego i starego filtra powietrza  po 13 miesiącach eksploatacji.

6 - Umieszczamy nowy filtr powietrza w obudowie, sprawdzając czy poprawnie się ułożył w ramce.

7 - Zakładamy delikatnie obudowę, sprawdzamy czy ułożyła się poprawnie i ewentualnie poprawiamy. Teraz przykręcamy wcześniej wykręcone wkręty do oporu, ale z wyczuciem, nie zapominając ze wkręcamy śrubę w plastikową obudowę.

KONIEC